אנו מזמינים אותך להצטרף למאות לקוחות מרוצים בכל רחבי הארץ, לפנות אלינו ולקבל הצעת מחיר!

גדלים מומלצים לספר


גדלים מומלצים לספר

בין אם מדובר בספר מדעי, בספר עלילתי או אולי בספר בישול . ניתן להדפיס כיום את הספרים בעיצובים שונים, בדוגמאות שונות וגם בגדלי ספר שונים . עיצוב כריכה לספר בצורה איכותית יכול לשקף אמינות , ומקצועיות בעיני הרוכש .  בתי הדפוס המציעים את השירות מסייעים ללקוח – לכותב עצמו – לבחור באפשרות המתאימה והנכונה לו ביותר וליהנות ממוצר סופי באיכות גבוהה תוך התחשבות בגדלים מומלצים לספר . מידות הספר מושפעות מלא מעט פרמטרים . בין היתר ישנה התייחסות גם לתוכן, לעלילה ובעיקר לקהל היעד.

על הגדלים המומלצים הקיימים

ישנם כמה גדלים מומלצים לספר , הנחשבים לסטנדרטיים כיום . אך לצדם ישנם אלה שפחות מקובלים – אלה שבוחרים כותבים המחפשים משהו אחר, משהו שונה. גודל הספר מושפע מסוג הכריכה והוא מתייחס לשני ערכים: גובה ורוחב. כשמדובר בכריכה רכה, ניתן לבחור בספר שגובהו המקסימאלי הוא 30.5 ס"מ ורוחבו המקסימאלי הוא 27.2 ס"מ. קיימת אפשרות נוספת היא ספר שגודלו ורוחבו הם 10 ס"מ. כשמדובר בכריכה קשה, גובהו המקסימאלי של הספר יכול להיות 32 ס"מ ואילו רוחבו המקסימאלי – 26 ס"מ. אפשרות נוספת היא ספר מרובע, בגובה של 10 ס"מ וברוחב זהה. מובן שכל בית דפוס מציע מידות שונות וגדלים שונים לספרים . יש לבחור כמה מידות שונות כדי לוודא שאכן בוחרים במידה הנכונה.

כדאי לקחת בחשבון

כשבוחנים את הגדלים האפשריים לספר, יש לקחת בחשבון גם את גודל הדפים עצמם ואת סוג הספר . האם מדובר בספר כיס קטן וקומפקטי, האם מדובר בספר כיס מוגדל, האם זהו ספר רגיל או אולי ספר בסגנון אלבום. כל סוג משרת מטרה אחרת וכל סוג מתאים לסגנון אחר של תוכן. חשוב להתייחס גם אל הצילומים או אל האיורים שישולבו בספר עצמו . צריך לבדוק מהו הפורמט הנכון להם, כדי שיעבירו את המסר וישתלבו בצורה הרמונית לצד הטקסט. הצילומים והאיורים לוקחים חלק מרכזי בספרים רבים ויש לתת להם את המקום הראוי להם. אם הספר קטן מדי, סביר שהאיורים שבו לא יזכו בתשומת הלב הראויה ולא יקבלו את הדגש הנדרש להם. בנוסף לכך, כאשר סופר מחליט לכתוב ספר הוא צריך לקחת בחשבון את חוק הספרים .  

 

 

 

 

 

    לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית צרו עמנו קשר עכשיו!