אנו מזמינים אותך להצטרף למאות לקוחות מרוצים בכל רחבי הארץ, לפנות אלינו ולקבל הצעת מחיר!

הדפסת ספרים – בחירת פונטים/גודל פונט

הדפסת ספרים – בחירת פונטים/גודל פונט

התוכן הוא אמנם האלמנט החשוב בכל ספר, אולם גם לעיצוב, לאופן שבו הטקסט מוגש ולדרך שבה הוא נראה וויזואלית יש חשיבות רבה. הפונטים הם אלמנט בסיסי ומרכזי מאד בכל ספר, וחשוב לבחור אותם בקפידה. יש פונטים בעיצובים שונים וגם בגדלים שונים. אפשר לבחור מתוך שפע של אפשרויות, אולם לרוב מדובר בעיצובים זהים, הנחשבים למקובלים כיום בתעשיית הספרים.

איך עושים את זה נכון

בחירת סוג הפונט (גופן) והגודל שלו היא משימה לא קלה. ישנן משפחות רבות של פונטים, הנבדלות אלו מאלו בעיצובן ובמראה הכללי שלהן. כשבוחרים פונט לספר, יש להתייחס אל משפחת הפונטים כולה, אל גודל הפונט עצמו, האם מדובר בפונט נטוי, רגיל או אולי בפונט מודגש (בולד)? היכן רוצים להשתמש בפונט – בכותרות? במילים מסוימות? בתוכן עצמו? לכל חלק בטקסט יש משמעות אחרת ולכל חלק יש לבחור פונט אחר או גודל אחר של פונט.

בחירת הפונט משפיעה על היכולת להתמודד עם התוכן והיא זו המשליכה על עיצובו הכללי של הספר וגם על המראה שלו. זו גם הסיבה מדוע מדובר במשימה לא קלה, המצריכה פנייה אל מומחים ועבודה עם בית דפוס מקצועי ומיומן, בית דפוס עם ניסיון בהפקת ספרים. חשוב לשמור על הרמוניה בקריאה, חשוב שקריאת הספר תהיה נוחה ושניתן יהיה להבין את המשמעות המסתתרת בין שורותיו של הספר. לכל זה, בין היתר, תורם הפונט הנבחר, המדגיש את הטקסט והמביא אל הקורא את המשמעויות הנסתרות או הגלויות, שאליהן התכוון הכותב.

פנייה אל בית דפוס מקצועי

כדי להתמודד נכונה עם המשימה ועל מנת לבחור את הפונט המתאים וגם את הגודל שלו, כדאי כאמור לפנות אל המומחים בתחום. אנחנו, בדפוס דיגיטול, נעזור לכם להפיק את הספר שחלמתם עליו ונלווה אתכם שלב אחר שלב, לרבות סיוע בבחירת הפונט המתאים לספר שלכם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית צרו עמנו קשר עכשיו!