אנו מזמינים אותך להצטרף למאות לקוחות מרוצים בכל רחבי הארץ, לפנות אלינו ולקבל הצעת מחיר!

העתק שמש לפני הדפסה

העתק שמש לפני הדפסה

הפקת ספר היא תהליך מאתגר המצריך פנייה אל המומחים בתחום וסיוע של בעלי מקצוע שונים, המציעים את הנכון ואת הטוב ביותר עבור הכותב, המעוניין להוציא לאור את הספר בעצמו. לפני הדפסתו הסופית והפיכתו של הספר עצמו למוצר מוגמר שיופץ ברבים, ישנו תהליך מקדים, המכונה "העתק שמש". העתק שמש הוא אולי אחד התהליכים החשובים ביותר בהפקת הספר עצמו, שכן הוא משמש לצורך בחינת התוצאה המתקבלת, כדי לקבל אישור להמשך ההדפסה.

החשיבות שבכך

העתק שמש כולל הדפסה יחידה של הספר כדי לבחון את התוצאה המתקבלת, לתקן במידת הצורך ורק אחר כך להוציא לדפוס את יתרת ההעתקים. אין מדובר כאן בתהליך של הגהה, כי אם בהפקה ממשית של ספר – אולם בעותק אחד בלבד. במרבית המקרים, ממשיכים לאחר שלב זה בהדפסתם של שאר העותקים, ובמקרים חריגים – עוצרים את התהליך ומתקנים את הנדרש.

קובץ הספר מגיע לשלב העתק שמש רק לאחר שעבר הגהה סופית, לאחר שסודרו העמודים ושנקבעו הכותרות והפונטים הרצויים. בשלב זה ניתן לבחור את המוצר המוגמר, לוודא הגהה נכונה ועיצוב תואם. לא בכדי מדובר גם בשלב קריטי במיוחד. שכן, אם מדלגים עליו, יכולים לשלם על כך ביוקר: להדפיס כמות רבה של עותקים עם טעויות או עם חוסר התאמה. התהליך כרוך אמנם בעלות מסוימת (כמה מאות שקלים או יותר), אולם מדובר בהוצאה משתלמת שתחסוך כסף בעתיד. ישנם מצבים בהם מבצעים את התהליך פעם נוספת, אולם הדבר הוא חריג, שכן ההגהה עצמה והשינויים השונים נדרשים להיעשות מראש, לפני הדפסת ההעתק.

לסיכום

העתק שמש הוא השלב האחרון לפני הדפסתו הסופית של הספר בהעתקים רבים. חשוב לפנות לבית דפוס מקצועי שיבצע זאת, ומומלץ כמובן לערוך את כל השינויים ואת ההגהה המתבקשת לפני שליחתו של הספר להדפסה ראשונה זו.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית צרו עמנו קשר עכשיו!