אנו מזמינים אותך להצטרף למאות לקוחות מרוצים בכל רחבי הארץ, לפנות אלינו ולקבל הצעת מחיר!

כריכת ספר – כריכה קשה או כריכה רכה

כריכת ספר – כריכה קשה או כריכה רכה

כריכת ספר היא אמנות של ממש. היא זו שאחראית על חיבור דפי הספר ועל הפיכתו למוצר מוגמר שלם. מי שכותב ספר יודע עד כמה מדובר בתהליך לא פשוט – תהליך שמתחיל בכתיבה עצמה אבל כולל במסגרתו לא מעט שלבים נוספים הקשורים לעריכה, להגהה וגם להדפסה. אחד מהם הוא תהליך הכריכה. ישנם סוגים שונים של כריכת ספרים, כשהמקובלים בהם הם כריכה קשה וכריכה רכה.

מאפייניה של הכריכה הקשה

את הכריכה הקשה אפשר למצוא בספרים מכל הסוגים. כריכה מסוג כזה משדרת יוקרתיות והיא נחשבת לעמידה מאד – הן מפני קימוטים, הן מפני קיפולים וגם מפני רטיבות. הכריכה הקשה יקרה יותר בהשוואה לכריכות אחרות, שכן תהליך הפקתה ארוך ומורכב יותר. כריכתו הקשה של הספר תהיה לרוב בעובי של בין 2 מ"מ ל-3 מ"מ. היא כולל קרטון, עליו מודבק מצדו החיצוני נייר מיוחד שעליו מודפס עיצוב הספר. את הכריכה הקשה מחברים לחלקו הפנימי של הספר באמצעות הדבקה או באמצעות תפירה.

מאפייניה של הכריכה הרכה

הכריכה הרכה זולה הרבה יותר מזו הקשה, אולם גם היא מציעה מראה אסתטי ומרשים לא פחות. אפשר לשלב בה אלמנטים שונים כדי להפוך אותה למיוחדת יותר, כמו הטבעות למיניהן או הבלטות. כריכה כזו מגיעה בעובי של 2 מ"מ ועד 5 מ"מ והיא אופיינית לספרי לימוד, למשל, וגם לספרי קריאה. את הכריכה הרכה מחברים לחלקו הפנימי של הספר באמצעות דבק מיוחד, דבק חם חזק ועמיד.

איזו כריכה לבחור

מי שמתלבט איזו כריכה לבחור, מומלץ לו לבחון את היתרונות של כל סוג ולהתייחס גם אל הצרכים הקיימים. יש לקחת בחשבון את העלויות של כל סוג כריכה וגם את מידת האיכות שהיא מציעה. פנייה לבית דפוס מקצועי ומיומן, המבצע כריכות מסוגים כאלה, היא הדרך הנכונה להתמודד עם המשימה וליהנות מספר איכותי עם כריכה מתאימה.

 

 

 

 

 

 

    לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית צרו עמנו קשר עכשיו!