אנו מזמינים אותך להצטרף למאות לקוחות מרוצים בכל רחבי הארץ, לפנות אלינו ולקבל הצעת מחיר!

עימוד ספר – איך ומה?

עימוד ספר – איך ומה?

עימוד הספר, בדומה לתהליכים אחרים שקשורים בהפקתו, מצריך מיומנות, ניסיון ומקצועיות. על ההליך ממונה לרוב גרפיקאי, שיחד עם הכותב עצמו בוחן פרמטרים שונים הקשורים לעימוד הספר, לרבות הגופן (הפונט), הרווחים בין השורות, מספרי העמודים ועוד. עימוד ספר נעשה תוך התייחסות לחוקים שונים הקשורים אל התחום ואל סטנדרטים שבהם צריך לעמוד. אולם, לצד כל זה, יכול הגרפיקאי ליהנות גם מחופש פעולה ולהביע את הפן היצירתי שלו גם בתהליך העימוד עצמו.

מתי עושים את זה

שלב עימוד הספר נעשה לאחר שבוצעו העריכות הנדרשות וכל ההגהות ליצירת תוכן ראוי. פורמט הספר, לצורך ביצוע תהליך העימוד, הינו בפורמט וורד. הוא נמסר לגרפיקאי יחד עם מידע נוסף הקשור לספר עצמו, לרבות קהל היעד שלו, המסר שאותו מעוניינים להעביר ועוד. העימוד עצמו נעשה באמצעות תוכנה מיוחדת, תוכנה מקצועית לעימוד ספרים. תוכנה זו, אחת מיני רבות, מציעה כלים שונים העומדים לרשותו של הגרפיקאי האחראי על התהליך ומאפשרת לו לבצע אותו באופן מושלם. במסגרת העימוד, בוחרים גופן מתאים, המשתלב באופן הרמוני לצד עיצוב הספר כולו. לאחר בחירת הגופן בוחר האחראי על ההליך את אופן הופעתו של המשפט הראשון שבפסקה הראשונה, הנעשה לרוב כמה מ"מ אחרי המשפטים שבאים אחריו.

תהליך העימוד כולל גם את בחירת מידות הספר ואת מספר העמודים שיהיו בו. בדרך כלל מידות הספר הן גובה של 21 ס"מ ורוחב של 13.5 ס"מ. כך ניתן לנצל את הגיליון המודפס במלואו ולהתאים אותו בצורה מדויקת לתהליך הדפוס. באשר למספר העמודים – מספר העמודים המקובל, או זה הנחשב לתקין, נע בדרך כלל בקפיצות של 32, כלומר: 256, 288 או 320 וכדומה. בכל מקרה, הדבר נעשה על ידי בעל מקצוע מיומן, המנוסה בעימוד ספרים ולוקח בחשבון את כל הפרמטרים הנדרשים לקבלת מוצר סופי איכותי.

    לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית צרו עמנו קשר עכשיו!